Drátování

Vánoční hvězdičky

Spousta z nás si krátce před vánoci láme hlavu jakou maličkostí podělit a podarovat svoje kamarády a známé. Většinou stačí drobnost, která potěší, ale jaká? V předvánočním čase můžete společně s Vašimi dětmi vyrábět a navlékat jednoduché konstrukce vánočních hvězd. Hvězdičky pak můžete zavěsit na vánoční stromeček nebo jimi slavnostně ozdobit zimní okna.

Potřebujeme materiál:

kovové konstrukce na navlékání hvězd, perličky různých velikostí a barev, skleněné korálky (rokajl) a skleněné trubičky.

Pomůcky:

kulaté keltovací kleště a štípací kleště.

Pracovní postup:

Zvolíme si velikost kovové konstrukce na hvězdy, která je velká 8, 10, nebo 15 cm. Konstrukce je složena z 8 pevných mosazných drátků, které jsou na středu zpevněné a spojené cínem.

Připravíme si tácky s korálky a perličkami k navlékání v potřebném množství.
Navlečená první půlka hvězdičky

Navlečeme první paprsek hvězdy, začínáme vždy drobným roccailem nebo trubičkou. Na střed hvězdy nikdy nenavlékáme velké korálky z prostorových důvodů, neboť se tam nevejdou. Na konci paprsku ponecháme asi 6 mm drátku volně bez korálků, abychom mohli paprsek zakončit.

Navlečem druhý paprsek hvězdy, složení korálků se může barevně i velikostně lišit. Pokud jste spokojeni, pak konce paprsků – drátků uzavřeme keltovacími kleštěmi do kulatého očka. Očko slouží k fixaci korálků a k zavěšení na nylonový vlasec nebo háček na vánoční ozdoby. Při zavírání očka kleštěmi nedržte hvězdu za střed, ale pouze za 1 paprsek, který zavíráte.

Nenavlékejte nikdy více jak dva paprsky najednou! Mohlo by se stát, že se Vám korálky při zakončování drátků sesypou na zem. Navlékejte postupně další paprsky hvězdy a ukončete keltovacím očkem po každém navlečení.Již hotové hvězdičky

Hotovou hvězdičku vložíme do vánočního blahopřání nebo celofánového sáčku, zavážeme stužkou a ozdobíme vánoční přízdobou. Náš malý dárek se už těší, jak se letos bude vyjímat na vánočním stromečku.

Potřeby k drátování

 • Drátovací podložka s kolíčky

  Drátovací podložka s kolíčky
  159,00 Kč
  131,40 Kč bez DPH
  kód: 859 950
 • Drát barevný 0,3mm / 8 m

  Drát barevný 0,3mm / 8 m
  20,00 Kč
  16,53 Kč bez DPH
  kód: DB1
 • Drát barevný 0,6mm / 10 m

  Drát barevný 0,6mm / 10 m
  75,00 Kč
  61,98 Kč bez DPH
  kód: DB 3