Fimo a polymerové hmoty

Fimo polymerová hmota

Fimo je polymerová modelovací hmota určená k výrobě korálků, šperků atd. Fimo hmota se po zapečení v troubě stává pevným a tvrdým materiálem. Doporučujeme ve velké elektrické troubě zapékat max. 15 - 20 minut při 110 stupních Celsia. V malé přenosné elektrické troubě stačí zapékat cca. 10 - 15 min. Každou troubu je třeba předem vyzkoušet, aby se Vám korálky a šperky nespálily. Po vytvrdnutí nalakujte vyrobené korálky Fimo lakem nebo bezbarvým lakem, aby barvy lépe vynikly a zářily. Navlékejte na pružné vlákno, kombinujte se skleněnými korálky atd. Pozor na vypékání polymerových hmot a manipulaci s horkými předměty.

Hmota pro děti

Děti na kurzuHmota I Clay na modelování je krásně měkká a vhodná pro děti. Nemusí se vypalovat, schne na vzduchu, dobře se tvaruje a nelepí. Modelováním na podložce a kombinováním základních barev si společně s dětmi vytvoříte krásné figurky a zvířátka.

Modelovací hmota Hobby Mass

Teplem tvrditelná bílá modelovací hmota MASS od firmy KOH-I-NOOR je materiál na polymerové bázi. Podobá se fimu a moduritu a je určená pro výtvarné tvoření. Zapéká se v elektrické troubě do 100 st. C nebo ji můžete vařit ve vodě. Vyrábí se pouze v několika základních barvách.

Potřeby