Krátkodobé tetování

HENNA - TATOOS

Ukázka tetování na kurzuHistorie

Henna - Tattoo, též Mehndi, jsou rezavohnědé ornamenty na pokožce a mají tisíciletou tradici v Indii a Africe. Toto krátkodobé tetování mizí po krátkém čase a je možné opět nově a individuálně zdobit tělo dalšími malbami dle příležitosti. Henna prášková se získává rozemletím lístků rostliny(nezamněňujte s hennou na vlasy, která je vyrobena z kůry této rostliny a není vhodná k tetování). Prášková henna pro tetování má - jasnou olivově zelenou barvu a je velmi jemně mletá.

K přípravě pasty potřebujete

  1. Prášek Henny - jen takové množství, jaké spotřebujete si vždy rozmícháte podle potřeby,dále porcelánová miska na míchání nebo kalíšek od jogurtu, dřívko na míchání, pár gumových rukavic, ampuli na aplikaci.
  2. Šťávu z limety eventuelně citrónu + extra silný vývar černého lístkového čaje nebo kávy - zesiluje tmavý tón henny. Vyráběná pasta musí mít konzistenci husté dětské kaše. Přísady přidávejte stejným dílem do henny po kapkách a připravenou hennu nechte před nanášením několik hodin, nejlépe do druhého dne odpočinout !!! Spotřebujte cca. do 1 týdne.

Budeme potřebovat dále tyto pomůcky

  • cukerný roztok
  • vatové tyčinky pro zvlhčování kresby cukerným roztokem a na korekturu malby
  • dětský olejíček
  • plastovou ampuli na nanášení henny

Příprava cukerného sirupu

rychlý pro jedno použití - smíchejte 1/3 cukru a 2/3 citrové šťávy bez varu
nebo na více použití - svařit 1 díl cukru a 2 díly vody na hustý sirup, přidat šťávu z 1 citronu opět svařit, po ochlazení je možné skladovat v lednici dlouhou dobu a je stále k dispozici.

Jak připravit na těle místo pro tetování?

Předem si rozmyslete jaký motiv a kde ho budete nanášet. Malování volnou rukou nebo podle předlohy vyžaduje určitou zručnost. Eventuelně použijte šablony. Kůži předem umýt nejlépe jádrovým mýdlem, které dobře odmašťuje, nenanášet žádné krémy ani pleťová mléka !!!
Dále je nutné odstranění chloupků, přelakování nehtů, odstranění zhrohovatělé kůže dle místa aplikace např. chodidla.
Po umytí pokožky je dobré místo aplikace natřít šťávou z citronu nebo mehandi olejíčkem a nechat zaschnout, pak můžete začít s malováním, ke korekturám používejte vatové tyčinky namočené v kapce vody.

Jiný vzorDokončení

Namalovanou hennu nechte mírně zaschnout a předtím, než se začne trochu jakoby lámat ( pozor velmi opatrně ) ji nepatrně navlhčete připraveným cukerným roztokem. Používejte vatové tyčinky - malbu nesmíte rozmýt, cukr nesmí stékat, ale jen vlhčit trochu slepit a to opakujte po celou dobu působení. Po úplném zaschnutí oškrabte hennu např. tupým nožem nad umyvadlem a tetování leh
ce zatupujte jemným dětským olejíčkem. Nenamáčet vůbec vodou 24 hodin !!!

HennaIntenzita barvy je závislá na délce působení (doporučuji alespoň 2 hodiny), na síle pokožky a síle a šířce malovaných linií kresby. Stejně důležitou roli hrají i pigmenty každého jedince. Důležité - kresba nesmí vůbec přijít do styku s vodou a to minim. po dobu 24 hodin !!!

Barevnost kresby vystoupí v plné kráse v následujících 48 hodinách, kdy se oranžová barva začne měnit v rezavohnědou.

Její trvání je 5 - 10 dnů, záleží však na mnoha faktorech - největším nepřítelem je voda, ať chlorovaná nebo mořská.

Pokud se vám Vaše TATOO líbí a nechcete se s ním tak rychle rozloučit, je možné ho ještě před úplným vyblednutím opět nově přemalovat. Ulehčí Vám to hodně práce.

Plánujte a malujte včas a dbejte o pohodlí a příjemnou atmosféru, která i malování promění v příjemný zážitek a relaxaci, odměnou Vám bude obdiv společnosti, která ocení Vaši originalitu.

Čas od času ošetřujte jemným olejíčkem, aby se prodloužila životnost kresby.

Návod pro Vás připravila a již x krát vyzkoušela na vlastní kůži :-) lektorka kurzů a majitelka firmy Lenka Kohoutová, HOBBY-KOHOUT.