Akce - Poštovné

AKCE Poštovné - 50% sleva
při platbě
předem na účet u nákupu od 1000,- Kč (cena zboží). Sleva se zobrazí při zakončení objednávky.
ČP Dobírka balíkovna za 90,- Kč.

Kategorie produktů

Henna - sada na tetování Mehndi Kit

Henna - sada na tetování Mehndi Kit

  • Kód: 9500
  • Záruka: 12 měsíců
  • Dostupnost: obvykle skladem
479,00 Kč s DPH
395,87 Kč bez DPH

Přírodní henna na krátkodobé tetování. Dárková sada obsahuje aplikační lahvičku s hennou, lahvičku s cukerným roztokem, eukalyptový olej, aplikátor, návod a další drobnosti na zpracování a nanášení henny. 
Výrobce: Jacquard, USA
Výsledek tetování přírodní hennou je vždy jen rezavý nebo rezavohnědý. Jedná se o čistě přírodní materiál a vydrží na kůži cca. 1 - 2 týdny, ale pozor, nesmíte se moc umývat. Někomu drží henna velmi dobře, jinému kůži nemusí vůbec obarvit, výsledek je různorodý podle typu kůže a typu pigmentů. Černou hennu nevedeme, protože obsahuje příměsi těžkých kovů a tím pádem je zdravotně závadná. Prodáváme pouze tetovací fixy TATTOO PAINTER na krátkodobé tetování, které jsou dle EU norem evidovány jako kosmetický výrobek.

HENNA - TATOOS
Historie: Henna - Tattoo, též Mehndi, jsou rezavohnědé ornamenty na pokožce a mají tisíciletou tradici v Indii a Africe. Toto krátkodobé tetování mizí po krátkém čase a je možné opět nově a individuálně zdobit tělo dalšími malbami dle příležitosti. Henna prášková se získává rozemletím lístků rostliny(nezamněňujte s hennou na vlasy, která je vyrobena z kůry této rostliny a není vhodná k tetování). Prášková henna pro tetování má - jasnou olivově zelenou barvu a je velmi jemně mletá.
K přípravě pasty potřebujete:
1) Prášek Henny - jen takové množství, jaké spotřebujete si vždy rozmícháte podle potřeby,
dále porcelánová miska na míchání nebo kalíšek od jogurtu, dřívko na míchání, pár gumových rukavic, ampuli na aplikaci.
2) Šťávu z limety, eventuelně citrónu + extra silný vývar černého lístkového čaje nebo kávy - zesiluje tmavý tón henny.
Vyráběná pasta musí mít konzistenci husté dětské kaše. Přísady přidávejte stejným dílem do henny po kapkách a připravenou hennu nechte před nanášením několik hodin, nejlépe do druhého dne odpočinout. Spotřebujte cca. do 1 týdne.

Budeme potřebovat dále tyto pomůcky: cukerný roztok, vatové tyčinky pro zvlhčování kresby cukerným roztokem a na korekturu malby, dětský olejíček, plastovou ampuli na nanášení henny.
Příprava cukerného sirupu:
rychlý pro jedno použití - smíchejte 1/3 cukru a 2/3 citrové šťávy bez varu
nebo na více použití - svařit 1 díl cukru a 2 díly vody na hustý sirup, přidat šťávu z 1 citronu opět svařit, po ochlazení je možné skladovat v lednici dlouhou dobu a je stále k dispozici.
Jak připravit na těle místo pro tetování?
Předem si rozmyslete jaký motiv a kde ho budete nanášet. Malování volnou rukou nebo podle předlohy vyžaduje určitou zručnost. Eventuelně použijte šablony. Kůži předem umýt nejlépe jádrovým mýdlem, které dobře odmašťuje, nenanášet žádné krémy ani pleťová mléka !!!
Dále je nutné odstranění chloupků, přelakování nehtů, odstranění zhrohovatělé kůže dle místa aplikace např. chodidla.
Po umytí pokožky je dobré místo aplikace natřít šťávou z citronu nebo mehandi olejíčkem a nechat zaschnout, pak můžete začít s malováním, ke korekturám používejte vatové tyčinky namočené v kapce vody.
Dokončení: Namalovanou hennu nechte mírně zaschnout a předtím, než se začne trochu jakoby lámat ( pozor velmi opatrně ) ji nepatrně navlhčete připraveným cukerným roztokem. Používejte vatové tyčinky - malbu nesmíte rozmýt, cukr nesmí stékat, ale jen vlhčit trochu slepit a to opakujte po celou dobu působení. Po úplném zaschnutí oškrabte hennu např. tupým nožem nad umyvadlem a tetování lehce zatupujte jemným dětským olejíčkem. Nenamáčet vůbec vodou 24 hodin !!!
Intenzita barvy je závislá na délce působení (doporučuji alespoň 2 hodiny), na síle pokožky a síle a šířce malovaných linií kresby. Stejně důležitou roli hrají i pigmenty každého jedince.
Důležité - kresba nesmí vůbec přijít do styku s vodou po dobu 24 hodin.
Barevnost kresby vystoupí v plné kráse v následujících 48 hodinách, kdy se oranžová barva začne měnit v rezavohnědou.
Čas od času ošetřujte jemným olejíčkem, aby se prodloužila životnost kresby.
Její trvání je 5 - 10 dnů, záleží však na mnoha faktorech - největším nepřítelem je voda, ať chlorovaná nebo mořská.
Pokud se vám Vaše TATOO líbí a nechcete se s ním tak rychle rozloučit, je možné ho ještě před úplným vyblednutím opět
nově přemalovat. Ulehčí Vám to hodně práce.
Plánujte a malujte včas a dbejte o pohodlí a příjemnou atmosféru, která i malování promění v příjemný zážitek a relaxaci.

Návod pro Vás připravila a již x krát vyzkoušela na vlastní kůži :-) lektorka kurzů Lenka Kohoutová, HOBBY KOHOUT

Doporučujeme další zboží vhodné a potřebné k tetování hennou:
ampule plastová
šablony
tattoo painter

Žádné další obrázky

Související položky