Akce - Poštovné

AKCE Poštovné 50% sleva:
40 - 75 Kč při platbě
předem na účet u nákupu od 1000,- Kč (cena zboží). Sleva se zobrazí při zakončení objednávky.
Nově výhodnější cena:
ČP dobírka balíkovna za 80,- Kč.

Kategorie produktů

Mramorovací barvy Marabu - sortiment:

Mramorovací barvy Marabu - sortiment:

  • Kód: 1305 39
  • Záruka: 24 měsíců
  • Dostupnost: obvykle skladem
85,00 Kč s DPH
70,25 Kč bez DPH

Vzorník barev

Mramorovací barvy - jsou ideální na mramorování ponořováním. Jsou vhodné pro umělé hmoty, sklo, akrylové sklo, dřevo, papír, kartonové krabičky, skořápky (vyfouknutá vajíčka), svíčky, kov a styropor. Barva zasychá částečně asi 1 hodinu. Úplné zaschnutí trvá delší dobu. Záleží na druhu podkladu - svíčky zasychají nejdéle, až týden, pozor. Po úplném zaschnutí lze předměty otírat vlhkou tkaninou. Barvy jsou na ředidlové bázi, pozor na oděv a používejte při práci raději gumové rukavice. Případné zašpinění odstraňte odlakovačem na nehty. Velmi kvalitní mramorovací barva, která vám vystačí na spousty vajíček a potřebujete na obarvení jen pár kapek barvy.

Lenka Kohoutová www.hobbykohout.cz / Inspirace / odkaz na ČT1 
Mramorování vajíček 2011

MRAMOROVÁNÍ VAJÍČEK video a pracovní postup :
1) Před použitím mramorovací barvy hodně a silně protřepat, aby došlo k promíchání pigmentů !!! Velmi důležité.
 Při práci používejte gumové rukavice.
2) Připravte si nádobu na mramorování. Na vajíčka je nejhodnější kelímek od velké hořčice. Nádobu naplňte do 3/4 objemu studenou vodou.
3) Polystyrenové vajíčko zapíchněte na špejli, předem ho můžete natřít bílou akrylovou barvou. Plastové vajíčko na špejli zafixujte tavnou pistolí, aby dobře drželo. Vyfouknuté slepičí vejce můžete na dolním konci špejle zafixovat gumičkou nebo plastelínou.
4) Mramorovací barvy opatrně kapejte na hladinu vody, nejlépe pod úhlem 45 stupňů. Postupujte rychle, bez zbytečného otálení. Nejlépe je použít 2 - 3 barevné tóny po několika kapkách. Jemným protažením barvy párátkem nebo špejlí na povrchu hladiny vytvoříte mramorovaný efekt, důležité je nemíchat. 
5) Vajíčko opatrně a krouživými pohyby ponořujte, rychle vyjmete a je hotovo. V několika vteřinách vykouzlíte na zvoleném předmětu nádherné vzory.
6) Zbytky barev v nádobě sejměte papírem (kuchyňskou roličkou) a můžete pokračovat ve stejné nádobě s dalším mramorováním.
Související zboží najdete v kategorii "Dekorační materiály" 

vejce plast
vajíčka polystyren

Související položky